Načítám
 • Banner
  Věděli jste, že...

  ... v lomu Benátky u Litomyšle těžíme kvalitní opuku, ze které vyrábíme ve středisku v Cerekvici nad Loučnou široký sortiment kamenných výrobků. Barevná škála Benátské opuky je velmi rozmanitá. Od žluté, výrazně oranžové barvy, přes okrovou, hnědou až po šedou.

  banner_button

Kamenolom Benátky

kamenolomuBenátkách u Litomyšle provádíme těžbu opukového kamene a následné opracování. Povrchovým dobýváním získáváme bloky suroviny různých velikostí a tvarů. Už tyto vytěžené bloky je možné nabídnout vesměs zpracovatelským firmám k dalšímu zpracování, popřípadě i společnostem zabývajícím se zahradní a krajinou architekturou, jako solitérní prvky.  Po pečlivém výběru bloků lze tyto nabídnout i kamenosochařům jako velmi kvalitní a stálou surovinu pro jejich uměleckou činnost.

 

Během dalšího opracování dochází k lámání bloků na kámen, který slouží především ke zdění, obkládání, vykládání gabionových košů, skládání suchých zídek a k veškeré další kamenické činnosti. Jako většinu přírodních materiálů lze i Benátskou opuku upravovat mnoha způsoby, do různých rozměrů, tvarů a podob. Naše výrobky umíme špicovat, pemrlovat, přisekávat a prýskat. Mezi stěžejní produkty patří hlavně zdící (jednostranně opracovaný, rigolový) a obkladové (obkladové pásky slabé) materiály. Nabízíme různá provedení dlažeb, vhodných zejména do exteriéru, schody, parapetní desky, prvky pro výstavbu pergol, zahradních krbů, grilů, otevřených ohnišť. Naše výrobky jsou velmi vhodné a jsou i hojně využívány při renovacích a rekonstrukcích historických objektů. Sortiment výrobků našich kameníků je opravdu široký a kvalita zpracování na velmi vysoké úrovni.

 

V našem kamenolomu však nepřijde nazmar ani kousek kamene a proto jsme schopni vám nabídnout i tzv. záhozový kámen, který slouží především jako hrubý stavební kámen na vyplňování meziprostorů širokých zdí, jako kámen vhodný do základových pasů, pod základové desky staveb atd. Dále je velmi využíván v zahradní architektuře při tvorbě jezírek, sypaných nebo skládaných opěrných valů a při zpevňování koryt vodních toků. Odběratelům nabízíme za příplatek i osobní výběr tohoto druhu kamene.

Mezi další ručně nezpracovávané produkty lomu patří opuková drť. Tento materiál získáváme předrcením „odpadového“ kamene a následným přetříděním do frakcí. Využití je opět velmi široké. Od tvorby chodníků, pojezdových komunikací, výplní gabionových košů, zahradních drenáží až po mulčování okrasných záhonů.

Nabídka našeho kamenolomu je opravdu široká a pro každého.

 

Ceník opuky

V krátkosti

Dne 17.5. 2016 jsme aktualizovali ceník opukového kamene.

Publikováno: 17.05.2016

Dne 16.7. 2014 jsme aktualizovali ceník opukového kamene.

Publikováno: 17.07.2014
Vybrané reference

TIP: Roluj fotografie tažením posuvníku níže....

 • Klikněte pro zobrazení detailu referencí
 • ČSN EN ISO 14001:2005
 • ČSN EN ISO 9001:2009
 • ČSN OHSAS 18001:2008

 • Protokoly analýz a zkoušek:
 • Výsledky zkoušek dekoračního kamene
 • Rozbor vzorku písčitého spongil. vápence
 • Protokol ZL732
ONCZ.NET
Email: cerekvice@profistav.cz
Tel.: +420 606 622 542

Copyright 2018 © Opukový kámen Benátky u Litomyšle,a.s. | Tvorba WWW: Webpublicator
Zaslat poptávku