Načítám
 • Banner
  Věděli jste, že...

  ... v lomu Benátky u Litomyšle těžíme kvalitní opuku, ze které vyrábíme ve středisku v Cerekvici nad Loučnou široký sortiment kamenných výrobků. Barevná škála Benátské opuky je velmi rozmanitá. Od žluté, výrazně oranžové barvy, přes okrovou, hnědou až po šedou.

  banner_button

Středisko Cerekvice

Ve středisku Cerekvice nad Loučnou zpracováváme opuku vytěženou v lomu Benátky. Dochází zde k zpracování bloků kamene na katru, výsledkem čehož je polotovar v podobě deskoviny nebo hranolů rozličných rozměrů. K výrobě jsme schopni využít bloků o maximální šířce 2m a výšce 1m. Maximální rozměry finální deskoviny jsou tedy 2x1m v libovolné tloušťce od 30mm. Možné maximální rozměry deskoviny (hranolů) závisí ovšem v největší míře na možnosti výběru dle rozměrů a kvality nalámané suroviny z lomu.

 

Polotovar, v podobě desek nebo hranolů, je zde dále opracován na formátovací pile kde dostává konečné rozměry. Určení rozměrů, formátů je plně v rukou zákazníka a jsme schopni uspokojit prakticky každé přání objednatele, které bude vycházet z výše uvedených maximálních hodnot. Po absolvování tohoto procesu je tedy výrobkem opukový blok, deska v zadaných rozměrech, velmi hladkého povrchu a nebroušených hran. Může se už jednat prakticky o konečný výrobek, ale jsme schopni nabídnout množství povrchových úprav, které dají kameni zcela jiný a pro někoho určitě zajímavější a esteticky hodnotnější výraz. V největší míře se jedná o ruční opracování pemrlováním, špicováním, prýskáním a přisekáváním. Nabídnout můžeme i strojové otryskání. Tyto povrchové úpravy mají za cíl kámen zdrsnit, vytvořit reliéfy připomínající lámaný kámen, vytvořit protiskluzné povrchy a hlavně nabídnout zákazníkovi variantu k hladkému povrchu řezané opuky, která dokáže navodit pocit z přírodního kamene tak jak ho vnímáme z použítí a zpracování ve stavebnictví z dob dávno minulých.

 

Z výše uvedeného tedy vyplývá, že nabídka konečných produktů a jejich podob i praktického využití je opravdu velmi široká. A to nejen pro stavebníky, ale i bytové a zahradní architekty, sochaře, restaurátory a vůbec pro všechny, kteří si chtějí zkrášlit nejen svůj domov třeba jen kouskem hodnotného a trvalého přírodního materiálu. Výsledná nabídka se tedy vůbec nemusí omezovat na námi běžně produkované dlažby, obklady, parapety, zákrytové desky, obklady soklů, schody, obklady schodišť a překlady, ale můžeme nabídnout i výrobu kamenných stolů, lavic, květináčů, zahradních koryt a spoustu dalších prvků interiérové i zahradní architektury. Je jen na fantazii a přání zákazníka co požaduje a čím rozšíří naši produkci a obohatí naše zkušenosti.

Naše dveře jsou vám otevřené a velmi rádi zodpovíme vaše dotazy, poradíme vám a pomůžeme vám realizovat váš projekt a uskutečnit vaše sny.

 

Ceník opuky

V krátkosti

Dne 17.5. 2016 jsme aktualizovali ceník opukového kamene.

Publikováno: 17.05.2016

Dne 16.7. 2014 jsme aktualizovali ceník opukového kamene.

Publikováno: 17.07.2014
Vybrané reference

TIP: Roluj fotografie tažením posuvníku níže....

 • Klikněte pro zobrazení detailu referencí
 • ČSN EN ISO 14001:2005
 • ČSN EN ISO 9001:2009
 • ČSN OHSAS 18001:2008

 • Protokoly analýz a zkoušek:
 • Výsledky zkoušek dekoračního kamene
 • Rozbor vzorku písčitého spongil. vápence
 • Protokol ZL732
ONCZ.NET
Email: cerekvice@profistav.cz
Tel.: +420 606 622 542

Copyright 2018 © Opukový kámen Benátky u Litomyšle,a.s. | Tvorba WWW: Webpublicator
Zaslat poptávku